יום חמישי, 9 ביולי 2015

טונרים - עשה ואל תעשה

הטונר הינו לב ליבו של מדפסת הלייזר. טונרים כוללים בתוכם אבקה שאליה מוצמד חלקיק טעון במטען חשמלי. כאשר קרן הלייזר פוגעת בתוף והוא מתקרב אל הטונר, החלקיקים מסתדרים בחלק ההיקפי ומוצמדים בכוח אל הנייר שעובר מעליהם. כך למעשה נוצרת פעולת ההדפסה שכולנו מכירים. נשמע פשוט? ובכן, מדפסות הלייזר אכן הופכות את העניין לכזה וכל עוד הטונר איכותי, ההדפסה תהיה איכותית בהתאם. ומאחר וטונרים רבים מוצעים לכם ברשתות, הרי שיש  לבחור היטב מבין האלטרנטיבות. כיצד עושים זאת? להלן מספר כללים מרכזיים.


יתרונות השימוש בטונר מקורי

טונרים מקוריים הינם כאלו שמומלצים ע"י היצרן בספר המוצר. כל טונר שכזה יכול להיות מיוצר ע"י החברה או חברות הבת שלה. מתי משתמשים בטונרים מקוריים? ובכן, מוצרים אלו יקרים יותר משאר האלטרנטיבות ועל כן יש לרכוש אותם בשני המקרים הללו:
1. המדפסת עדיין בתקופת האחריות - ועל כן, כל חשד לשימוש בטונר שאינו מקורי יגרום לביטול האחריות במקום.
2. אין בעיה תקציבית - ואז אין שום צורך להשקיע באלטרנטיבות. חשוב לציין כי במידה ומדובר במדפסת ביתית שהשימוש בה אינו תכוף, מומלץ להשתמש במקורי. אם מדובר במשרד שוקק חיים וזולל ניירות להדפסה, כדאי להשקיע בתחליפים.

במידה והחלטתם לבחור בטונר מקורי, התקשרו אך ורק עם ספק שמציע את מחירי השוק. מחירים נמוכים מצריכים זהירות וגבוהים יותר, אינם מחויבים המציאות.

טונרים שאינם מקוריים - מהן האפשרויות?

על מנת להפחית בעלויות, רבים בוחרים לאחר תום תקופת האחריות על המדפסת (או בחוזי שכירות על מדפסות) להשתמש בטונרים שאינם מקוריים. טונרים אלו נחלקים לשתי קבוצות – תחליפיים ומחודשים. הטונרים התחליפיים הינם חדשים לחלוטין ומיוצרים ע"י חברות שונות בעולם, שמתאימות את המבנה והתפקוד למדפסות המיועדות. הטונרים המחודשים הם כבר כאלו שהתרוקנו ועברו מילוי מחדש בתנאי מעבדה. ומה אסור לעשות במקרים אלו? לא לקנות מבלי לבצע בדיקה מקיפה לפני! יש להשתמש אך ורק בטונרים תחליפיים ממותגים מובילים ואם כבר בוחרים באופציה של טונרים מחודשים, להתקשר עם חברה שמציעה את הטוב ביותר בתחום. במידה ומתעלמים מכך, מסתכנים בקבלת טונר שמאבד מתפקודו מהר מדי, אינו מדפיס בצורה טובה ובמקרים הגרועים אף הורס את המדפסת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה