יום ראשון, 11 באוקטובר 2015

עצות וטיפים לבחירת מדפסת

כיום כבר אין בית או משרד שאין בהם מדפסת לצרכי עבודה, פנאי או לימודים. על מנת שאכן נהיה מרוצים מהמדפסת שלנו והיא תשרת אותנו נאמנה לאורך זמן, עלינו לבחור נכונה מבין הסוגים והדגמים השונים וכאן תקבלו מספר טיפים מועילים שיעזרו לכם.

סוגי מדפסות

כיום ניתן למצוא 3 סוגי מדפסות:


  • מדפסות הזרקת צבע - עובדות עם ראשי דיו, צבעוניים או בשחור לבן בלבד. מאופיינות במחירים נמוכים אך יחד עם זאת במחירים גבוהים של ראשי הדיו.
  • מדפסות לייזר - עובדות באמצעות טונרים בשחור לבן או בצבע. יקרות מעט יותר ממדפסות הזרקת הדיו אך כל טונר מסוגל להדפיס הרבה יותר דפים מאשר ראשי הדיו מסוגלים.
  • מדפסות משולבות - אלו הן מדפסות הזרקת צבע או לייזר שמכילות בצורה מובנה פונקציות נוספות מלבד הדפסה, כגון סורק, מכונת צילום ופקס.


מנגנון הפעולה של מדפסות הלייזר הופך אותן לעמידות יותר בפני תקלות כמו גם שהן מקלות על המשתמש מבחינת עלויות רכישת הצבע. באופן כללי ניתן להגיד כי הדפסות מרובות של חומר משרדי או ביתי פשוט מתאימות למדפסת הלייזר. כאשר מעוניינים להדפיס בכמויות גדולות או ברמה גבוהה ביותר לצרכים מקצועיים, יש לבחור במדפסת הזרקת הצבע (וגם כאן יש יוצאים מן הכלל ואיכויות שונות).

שיקולים נוספים בבחירת המדפסת

חשוב מאוד לוודא כי המדפסת מתאימה מבחינת מימדיה למקום הפנוי בחדר. ישנן מדפסות "שטוחות" וכאלו בעלות צורה "קובייתית" יותר. המדפסות הנפחיות יותר הן אלו שכוללות בדר"כ יותר מגירות לדפים, דבר שמקל על העבודה אך תופס יותר נפח. במידה ואתם זקוקים למדפסת ואין עבורה מקום בחדר או במשרד, תמיד תוכלו ליהנות מהחידושים הטכנולוגיים ולרכוש מדפסת IP, שאינה זקוקה לחיבור למחשב אלא לחיבור אינטרנטי בלבד, במקרים מסוימים אף חיבור אלחוטי!

כדאי מאוד לברר מהי העלות של טונרים מקוריים/תחליפיים/ממוחזרים או ראשי דיו עבור המדפסת שאתם עומדים לרכוש. כמו כן, קצב הדפסה לדקה, רזולוציה (למדפסות בצבע) ומספר דפים פר טונר הינם חלק בלתי נפרד מביצוע בחירה מושכלת. כמובן שחשוב מאוד לרכוש מדפסת ממותג איכותי על מנת ליהנות ממנה שנים רבות ולקבל תמורה מלאה למחיר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה